Doğum Paketi

Hamileyken alacağınız doğum paketi ile tüm gebeliğiniz boyunca doktor muayeneleriniz, testleriniz ve en önemlisi doğum sürecinizin dahil olduğu, sürpriz ödemelerin çıkmadığı Herşey Dahil Doğum Paketlerimiz ile hizmet vermekteyiz. Size kalan ise doğum hikayenizi yazmak.

Doğum Paketi İzmir

Pekçok kadın anne olmak istemektedir. Bu güzel duyguyu tatmak isteyen tüm kadınların da hamlilelik süreçlerini hem sağlıklı, hem de keyifli bir süreç olarak yaşamaları biz doktorlar ve anne adayları açısından oldukça önemli bir konudur. Bu süreçte yapılması gereken testler ve bunlara bağlı oluşabilecek masraflar da birçok anne-baba adayının kendisini tedirgin hissetmesine sebep olur. Sadece maliyetler olarak değil, her kadın elbette ki bebeğini sağlıkla kucağına almak isteyeceğinden, yapması gereken birşeyleri eksik yapıyor olma düşüncesi de tedirginlik yaratır. Doğum paketi, hamileliğin başından itibaren hem masrafların azalmasını sağlayan, sürpriz masrafların önüne geçmiş olan; hem de tüm süreci adım adım takip eden geniş kapsamlı bir pakettir. Bu süreçte gerekli olan test ve kontroller gibi her türlü detayı içerisinde bulunduran doğum paketleri, tek tek yapılan kontrol ve testlere nisbeten daha uygun maliyetler sunmaktadır.

Dr. Zekeriya Güner Doğum Paketi İçeriği

Doğum paketinin içeriği hizmetin alındığı kadın doğum doktoruna bağlı olarak değişken olsa da temel olarak içerikler benzerdir. Pakete ek olarak istenen suit oda veya normalde yapılmayan testler gibi ekstralar ücretlendirmeye dahil edilmemektedir. Bu gibi durumlarda da hekiminiz sizi yapılması gerekenler konusunda bilgilendirecektir. Şimdi genel olarak doğum paketine dahil olan testler hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

Kadın Doğum Uzmanı Tarafından Gebeliğin Farklı Dönemlerinde Yapılacak 10 Muayene

Kadın doğum uzmanları tarafından yapılacak sağlık kontrolleri doğumun gidişatı açısından oldukça önemlidir. Yapılan muayenelerde bebekte veya annede oluşabilecek herhangi bir hastalığın erken tanısı konulabilir ve bu da birçok olumsuzluğun daha oluşmadan çözülmesini sağlar. Bebeğin hafta hafta gelişimi ve annenin süreçteki sağlık duurmu gözlemlenir.

Rutinde Uygulanan Laboratuvar Tetkikleri

Kadının sağlığı ve gebelikle ilgili bazı bilgilerin alınması için rutinde uygulanan laboratuvar tetkikleri doğum paketine dahil edilmektedir. Bu testlerin sonuçların ve gebeliğin sağlıklı ilerlemesine bağlı olarak doktorunuz sizi bilgilendirerek farklı testler isteyebilir. Bu testlerden bazıları yine rutin sureçte talep edilen ve doğum paketine dahil olan testlerdir; ancak bazı özel durumlarda anne ve bebeğin sağlığına ilişkin ayrıca testler istenebilir. Bu testlerden aşağıda detaylıca bahsedeceğiz.

20 – 24. Haftalar Arasında Uygulanan Ayrıntılı Ultrasonografi İşlemi

Ultrasonografi en genel tabiriyle ses dalgalarının kullanıldığı ve izlendiği bir yöntemdir. Gebelikte bebeğin gelişimini ve bu haftalarda olması gereken gelişmeleri görüntüleme yapabilen tetkiklerdendir. 20. Haftadan itibaren uygulanacak olan detaylı ultrasonografi işlemiyle bebeğin sağlığı kontrol edilmiş olur. Ayrıntılı ultrason hizmetini Dr. Zekeriya Güner kendisi yaptığından, farklı bir hekim tarafından yapılan USG pakete dahil edilmemektedir.

Şeker Yükleme Testi

Annede gebeliğe bağlı diyabet yani şeker hastalığı gelişebilir. Diyabet hem anne hem de bebek sağlığı için yüksek risk içermektedir. Bu testin sonucu pozitif çıkarsa gerekli tedavilere başlanıp gelecekteki olumsuz sonuçlar engellenmiş olur.

İkili ve Üçlü Testler

İkili, üçlü ve dörtlü tarama testleri gebeliğin farklı dönemlerinde bebeğin özellikle genetik hastalıklara sahip olup olmadığı hakkında bilgiler verirler. İkili tarama testi sonuçlarına göre bebeğin ense kalınlığı ve ölçüleri değerlendirilir. Bu sonuçlara göre bir genetik hastalığı olup olmadığı tespit edilebilir. Üçlü tarama testi de gennellikle 16-20. haftalar arasında yapılır. Üçlü testte anneden kan alınarak 3 farklı hormon için ölçüm yapılır. Üçlü test ile özellikle down sendromu gibi genetik hastalık bulgusunun varolup olmadığı saptanabilir. Burada çıkan sonuçlara göre ayrıca amniyosentez gibi testler istenebilir. Bu ek testler doğum paketine dahil edilmemektedir. Amniyosentez hakkında detaylı bilgiyi ayrıca aşağıda tekrar inceleyeceğiz.

Non Stres Test

NST, 36 haftadan daha uzun gebeliklerde haftada bir ve 40 haftadan uzun gebeliklerde 2-3 günde bir tekrarlanan bir risk testidir. Temelde bebeğin sağlık durumu kontrol edilir ve herhangi bir sorun varsa derhal müdahale edilir.

EKG

Yapılması gereken kalp muayenesidir ve gebelikte yapılmasınının bir mahsuru, anne ve bebeğe bir zararı yoktur.

Doğum (Normal veya Sezaryen)

Normal bir süreç gözetirsek 40 haftalık sürecin sonucunda nihayet beklenen doğumun gerçekleşmesi de doğum paketine dahildir. Genellikle annenin vücut yapısı ve bebeğin sağlık durumu gibi kriterlere bağlı olarak hekim tarafından en uygun doğum yöntemi belirlenir. Normal doğum ya da sezaryen doğum konusunda anne adayına bilgilendirme yapılır, kafasındaki tüm sorular yanıtlanır ve tercih ettiği doğum yöntemi hakkında bilgiler tüm detayıyla verilir. Bu süreçte hekiminizle birlikte doğum şekline karar vermeniz gerekir.

Yenidoğanın İlk Muayenesi, Topuk Kanı ve İlk Aşı İşlemleri

Yenidoğanın sağlık durumunun belirlenmesi oldukça önemli ve hassasiyetle yaklaşılması gereken bir konudur. Bebeğin doğumuyla birlikte öncelikle ağlaması, solunumun olup olmadığı kontrol edilir. Bu sayede yaşamsal fonksiyonları ve acil müdahale gerekip gerekmediği değerlendirilmiş olur. Sonrasında da kalp atımı, cilt rengi kontrol edilir. Göbek kordonundaki damarlar kontrol edilerek göbek kordonu kesilir. Bu işlemler sonrasında bebeğin fiziki muayenesine geçilebilir. Burun deliklerinin açık olması, göz yapısı, kafa şekli, ağız içi yapısı incelenir ve travma bulguları da bu aşamada tespit edilir. Yenidoğan ilk muayenesi olası problemlerin erken tanı ve devaisi için oldukça önemlidir ve titizlikle yapılmalıdır. Doğumdan hemen sonra uygulanan bu işlemler doğum paketine dahildir.

Doğum Sonrası Hastanede Yatış

Hastanede yapılacak 1 veya 2 günlük yatış pakete dahil olabilir.

Diyetisyen Muayenesi

Gebelik süresince annenin yediği besinlere ekstra özen göstermesi sağlıklı bir doğumun sırrıdır. Diyetisyenle yapılacak olan görüşme en uygun diyet programının hazırlanması için gerekmektedir.

Doğum Sonrası Danışmanlık

Yukarıda bahsedilen testler genel olarak doğum paketine dahildirler ve tüm gebeliklerde rutin olarak uygulanan yaygın uygulamalardır. Bunun yanında ekstra olarak sınıflandırılabilecek bazı uygulamalar da vardır ve bunlar ekstra ücrete tabidir.

Doğum Paketine Dahil Olmayan Hizmetler

Amniyosentez

Amniyosentez, yapılan testlerde bir anormallik farkedilmesi gibi bir durumuda hekiminizin ayrıca talep edebileceği bir incelemedir. Bazı durumlarda talep edildiğinden her gebeliğin zorunlu yapılması gereken testleri arasında bulunmadığından doğum paketine dahil değildir.

CVS

Hamilelikte bazı genetik hastalıkların tanısının konulması için uygulanan bir testtir.

Kordosentez

Bazı özel durumlarda tanı konulabilmesi için bebeğin göbek kordonundan kan alınarak yapılan bir testtir.

Gebelikten Bağımsız Medikal Yatışlar

Gebelik sürecinde annenin gebelikten bağımsız olarak yaşadığı bir tedavi süreci, doğum paketi kapsamında değildir.

Suit Oda

Doğum yapılacak kuruma bağlı olarak değişen ücretlendirmelere sahiptir.

Tüp Ligasyonu

Gebelik ve doğum süreci sonrasında tekrar bir gebelik düşünülmüyorsa kadın tüplerinin bağlanması müdahalesini talep edebilir. Doğumdan ayrıca değerlendirilmesi gereken cerrahi bir operasyondur.

İkiz Gebeliklerdeki Ücretlenme

Çoğul gebeliklerde takip ve test süreci, normal gebelikle aynı şekilde işlememektedir. Bu sebeple çoğul gebelik takibi farklı olarak ücretlendirilir.

Doğum Paketi Fiyatları İzmir 2021

Op. Dr. Zekeriya Güner, İzmir'de kendi muayenehanesinde doğal doğum, gebelik takibi, yüksek riskli gebelik takibi, histeroskopik cerrahi, laparoskopik cerrahi, kısırlık, çikolata kisti konularında hastalarına hizmet vermektedir. Gebelik ve doğum sürecindeki tüm test ve muayeneler ile rutin kontrolleri kapsayan doğum paketi hakkında bilgi almak için 0532 670 30 84 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.